1399/7/1 سه‌شنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های استان کرمانشاه؛ دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین برگزار شد دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین با حضور مدیرکل کتابخانه های استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین به ریاست حسین رستمی، معاون فرمانداری شهرستان هرسین و با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه؛ سیاوش نظری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان؛ یزدان بهرامی نیا، رئیس اداره همکاریها و انجمن ها؛ فاضل کرمی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین؛ یونس جباری معاون آموزش و پرورش شهرستان هرسین و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در روز دوشنبه مورخ ۳۱ شهریور ماه سال جاری در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

حسین رستمی، معاون فرماندار شهرستان هرسین ضمن خیر مقدم به مدیرکل کتابخانه های عمومی و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن گفت: ترویج کتاب و کتابخوانی باید برای ریشه کن کردن فقر فرهنگی در اولویت باشد و مسئولین باید در این مسئله پیش قدم شوند.

وی افزود: هر جامعه ای که مقوله کتابخوانی را در راس امور قرار دهد پیشرفت در آن جامعه مشهود است و در تمام زمینه ها و مسائل تغییر و توسعه از کتابخوانی و کتابخوان بودن افراد آن جامعه نشات می گیرد.
معاون فرماندار شهرستان هرسین خاطر نشان کرد: شهرستان هرسین جامعه ای کتابخوان و اهل مطالعه دارد و این را مدیون بزرگانی هستیم که در این شهرستان در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی کوتاهی نمی کنند و اگر مطالعه ای در جهت پیشرفت و توسعه جامعه باشد این نوع مطالعه کردن ارزشمند است.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، گفت: شهرستان هرسین دارای ۵ باب کتابخانه و یک واحد کتابخانه عمومی سیار است و بیش از ۵ هزار نفر عضو این کتابخانه های عمومی این شهرستان هستند، همچنین تعداد ۶۶ هزار نسخه کتاب در این ۶ واحد کتابخانه داریم و خدمات فرهنگی شایانی از طریق این کتابخانه ها به مردم شهرستان ارائه می گردد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در خصوص تامین اعتبار این کتابخانه ها از سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی در شهرداری افزود: اگر سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی این شهرستان از طریق شهرداری به موقع پرداخت نگردد، خدمات کتابخانه ای برای مردم مختل می شود و قانون از طریق ماده ۶۴ به اجبار نیم درصد درآمد را از سرجمع حساب کسر و به حساب انجمن واریز می کند و این نوع برداشت زیبنده یک شهرداری که باید حامی مسائل فرهنگی شهر باشد نیست.

وی در خصوص فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی در ایام کرونا بیان داشت: فعالیت های کتابخانه های در ایام کرونا در فضای مجازی ادامه دارد و با این روش ارتباط کتابخانه ها با اعضا بهتر شده و در تمام برنامه های فرهنگی مشارکت دارند و تلاش کتابداران این شهرستان برای عدم ایجاد فاصله بین کتابخانه و اعضای کتابخانه قابل تحسین است.

در ادامه جلسه اعضای حقیقی و حقوقی انجمن و مدعوین هر یک نکته نظرات خود را در رابطه با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان هرسین بیان کردند.

در پایان جلسه انجمن از طرف مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، فاضل کرمی به عنوان رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین معارفه شد و ابلاغ وی با حضور معاون فرمانداری و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن تقدیم شد. پیش از این شاه حسین بابایی ریاست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین را بر عهده داشت. همچنین خانم نسیبه سیفی کتابدار به عنوان بانو عضو حقیقی و حقوقی انجمن شهرستان هرسین منصوب شد.
در پایان جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از تمام کتابخانه های عمومی این شهرستان بازدید کرد.


 [PageVisit]