1399/8/6 سه‌شنبه با هدف حمایت از ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛ اهدای ۲۵۰ جلد کتاب به کتابخانه های عمومی بخش بیستون شرکت جهان فولاد غرب استان کرمانشاه در راستای ترویج سنت حسنه اهدای کتاب، ۲۵۰ جلد کتاب به ارزش بیش از ۳۲ میلیون ریال به کتابخانه های عمومی بخش بیستون اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های استان کرمانشاه، شرکت جهان فولاد غرب استان کرمانشاه در راستای ترویج سنت حسنه اهدای کتاب، ۲۵۰ جلد کتاب به ارزش بیش از ۳۲ میلیون ریال به کتابخانه های عمومی بخش بیستون اهدا کرد.

سمیه میرزایی، کتابدار کتابخانه عمومی گلستان بخش بیستون گفت: با پیگیری های مستمر و ارتباط با صنایع بخش بیستون و استان، از سوی شرکت جهان فولاد غرب ۲۵۰ جلد کتاب به کتابخانه های عمومی بخش بیستون، کتابخانه عمومی گلستان، شهدای چهر و ملاصدرا، اهدا شد. این کتاب ها در زمینه های مختلف اجتماعی، علمی، کودک و نوجوان و تاریخ و ادبیات هستند.

میرزایی، مسئول و کتابدار کتابخانه عمومی بخش بیستون، بیان کرد: شهر بیستون با حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد و یکی از شهرهای شهرستان هرسین است. این شهر دارای دو دهستان به نام های چهر و مرکزی است. در این شهر کتابخانه عمومی گلستان واقع در محوطه کارخانه قند بیستون با داشتن ۵۲۰ عضو فعال و ۷۳۰۰ جلد کتاب، کتابخانه عمومی ملاصدرا واقع در شهرک بیستون با داشتن ۴۵۰ عضو و ۱۵۰۰۰ هزار جلد کتاب و کتابخانه تازه تاسیس شهدای چهر واقع در روستای چهر با ۶۵۵ عضو و حدود ۳۰۰۰ هزار جلد کتاب آماده خدمات رسانی به مراجعه کنندگان هستند.

وی خاطر نشان کرد: مدیرعامل شرکت جهان فولاد به دعوت انجمن کتابخانه های عمومی بخش بیستون یک بار در جلسه انجمن شرکت کردند و حضور ایشان به همکاری و اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی انجامید.

میرزایی در پایان گفت:  کتابخانه عمومی گلستان به دلیل مجاورت با کارخانه ها و شرکت های صنعتی در مناسبت های مختلف از ظرفیت صنایع در جهت اجرای برنامه های فرهنگی استفاده می کند. در سال ۹۷ نیز با پیگیری انجمن کتابخانه ها و اینجانب مبلغ ده میلیون ریال از کارخانه قند بیستون برای تامین جوایز جشنواره کتابخوانی رضوی دریافت کردیم. [PageVisit]