1399/8/26 دوشنبه با هدف تبریک هفته کتاب انجام شد؛ دیدار مدیران کل سازمان انتقال خون و کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه مدیرکل سازمان انتقال خون استان کرمانشاه با هدف تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب با مدیرکل کتابخانه های عمومی این استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، پژمان صالحی، مدیرکل سازمان انتقال خون استان کرمانشاه به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب با حضور در اداره کل کتابخانه های استان کرمانشاه با معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه دیدار کرد و فرارسیدن هفته کتاب را تبریک گفت.

معصومه حسنی خونسار، در این دیدار با توجه به اهمیت ترویج کتاب و کتابخوانی در جامعه، بیان کرد: کتابخوانی مهم ترین شاخصه توسعه یافتگی است و زمانی ما به یک جامعه ایده آل می رسیم که تمام افراد یک جامعه کتاب خواندن را نیاز اصلی بدانند و همه انسان ها از بزرگ و کوچک عضو کتابخانه های عمومی باشند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، گفت: اهدای خون به معنای اهدای زندگی، یک وظیفه اجتماعی و انسانی است که همه افراد سالم جامعه در قبال آن مسئولیت دارند.

وی اظهار داشت: وجه مشترکی بین سازمان انتقال خون و کتابخانه های عمومی وجود دارد. هر دو سازمان نیاز به همت مضاعف مردم دارند تا اهدای خون و اهدای کتاب و خواندن کتاب به یک رفتار پسندیده اجتماعی تبدیل شود.

پژمان صالحی، مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه، در خصوص اهمیت اهدای خون، گفت: در قرآن کریم آمده است «هر کس جان انسانی را از مرگ نجات دهد گویا همه مردم را از مرگ نجات داده است»( سوره مائده). اهدای خون اهدای زندگی به انسان ها است و اهمیت این موضوع بر کسی پوشیده نیست، خصوصا در شرایط امروزی که ویروس منحوس کرونا تمام زندگی انسان را فرا گرفته و با مشکلات بسیاری در زمینه پیشگیری از انتشار کرونا روبه رو هستیم.

صالحی، ضمن تقدیر از مدیرکل و کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه که در شرایط بحرانی وجود ویروس کرونا در سازمان انتقال خون استان حاضر شدند و به همنوعان خود یاری رساندند، خاطرنشان کرد: در ۶ ماه نخست امسال ۲۱ هزار نفر در استان خون اهدا کردند که نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد کاهش یافته و این درحالی است که نیاز ما به فراورده‌های خونی افزایش داشته است.

صالحی با بیان اینکه فرایند خون گیری با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود، گفت: همه ما در معرض آسیب این ویروس قرار داریم و قطعا مرکز انتقال خون و دیگر مراکز بهداشتی به دلیل انجام ضدعفونی های مستمر و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، بسیار امن‌تر از مکان‌هایی مانند بازارها است که افراد در آن تردد دارند. پس از شیوع ویروس کوید۱۹ در سطح کشور، اهدای خون کاهش یافته و با توجه به نیاز به خون و فرآورده‌های خونی در بیمارستان‌های کرمانشاه اکنون این مراکز با کمبود مواجه هستند.

وی در ادامه سخنان خود از تمام افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده اند و به شکر خداوند بهبود یافته اند، خواست تا با اهدای پلاسمای خون خود جان هموطنان خود را نجات دهند.

در پایان این دیدار با اهدای لوح تقدیر از طرف مدیرکل سازمان انتقال خون استان و تبریک هفته کتاب از معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه تقدیر به عمل آمد. [PageVisit]