1399/10/24 چهارشنبه به همت اداره کل کتابخانه های کرمانشاه: نشست کتابخوان ویژه آیت الله مصباح یزدی برگزار شد نشست کتابخوان ویژه آیت الله مصباح یزدی به مناسبت هفتمین روز درگذشت آن عالم فرزانه در فضای مجازی توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، نشست کتابخوان ویژه آیت الله مصباح یزدی به همت خانه اندیشه حوزه هنری، اداره کل کتابخانه های عمومی، انتشارات بنیان مرصوص و سازمان سراج کرمانشاه در روز شنبه 21دی ماه سالجاری به مناسبت هفتمین روز درگذشت آن عالم فرزانه، در اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه به صورت مجازی برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدقاسم احمدی، اولین سخنران این نشست به بررسی کتاب حقوق و سیاست در قرآن پرداخت و گفت: آیت  الله مصباح یزدی جزو علمایی هستند که معتقدند علوم انسانی را می توان از قران استخراج کرد.
احمدی افزود: "ادل الدلیل علی اثبات الشیء وقوعه" و ایشان علوم انسانی اسلامی را از قرآن استخراج کردند و مباحث به دست آمده را ایشان تدریس هم کردند و هم اکنون قابل استفاده است و یکی از این آثار کتاب حقوق و سیاست در قرآن است که کتاب مبنایی و اساسی است. 
احمدی افزود: در این کتاب مباحثی مانند حق و اخلاق و مکاتب الهی و مباحث حقوقی و قانونی را مطرح کرده است
وی در پایان گفت: آیت الله مصباح عمار انقلاب بود که بدون عمار ها اشعث ها مجال پیدا می کنند تا اقدام کنند.
در ادامه حجت الاسلام حسین صدیقی، جلد اول کتاب معارف قران با عنوان خداشناسی را معرفی کرد که وی آن را در راستای ارائه مفاهیم قرآن به صورت نظام مند تبیین کرد.

وی ضمن بیان اینکه کتاب به صورت درسنامه است و چکیده خوبی دارد بیان داشت: این کتاب در معارف کلامی میتواند مورد استفاده قرار گیرد.
حجت الاسلام فاطمی نسب، امام جمعه گیلانغرب در معرفی کتاب خودشناسی برای خودسازی گفت: کتاب خودشناسی برای خودسازی در زمره کتابهای اخلاقی است که مباحث مهمی مانند کمال و قرب الهی و جهت دهی میل فطری را در راستای خودسازی انسان مطرح کرده است و این کتاب را به همه علاقه مندان معارف اسلامی پیشنهاد نمود.

مجید چهری، استاد دانشگاه و رئیس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه، ضمن معرفی کتاب قرآن شناسی گفت: کتاب قرآن شناسی، یک کتاب کامل در مباحث علوم قرآنی است که در دو جلد در فصول  مختلف که هر فصل در چند درس ارائه شده است.
وی افزود: ویژگی این کتاب این است که به شیوه رایج کتب علوم قرآنی نوشته نشده بلکه به صورت تلفیقی نوشته شده است و جای این کتاب در کتب دانشگاهی رشته علوم قرآنی خالی است.
وی در پایان گفت: خلأ این کتاب عدم بحث از موضوع تاریخ قران است که شاید بشود توسط مؤسسه امام خمینی (ره) به این مجموعه اضافه شود. [PageVisit]