1399/5/3 جمعه به ریاست معاون سیاسی- امنیتی استاندار کرمانشاه؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در سالجاری با هدف توسعه کتاب و کتابخوانی در استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در سالجاری، با هدف توسعه کتاب و کتابخوانی در استان به ریاست محمدابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی- امنیتی استاندار کرمانشاه و با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه؛ فریبرز نجفی مهر، مدیرکل امور اجتماعی استانداری؛ فضل اله رنجبر، فرماندار کرمانشاه و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در روز چهارشنبه ۱ مرداد ماه سالجاری در سالن جلسات استانداری کرمانشاه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، در ابتدا گزارشی کامل و جامع از وضعیت فعالیت کتابخانه های عمومی استان در سال ۹۸ ارائه کرد.

وی همچنین به بیان برنامه های کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در ایام شیوع کرونا پرداخت و گفت: طی این مدت برنامه ها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برگزار شده و همچنان در حال اجرا و پیگیری است.

حسنی خونسار، در ادامه با اشاره به پروژه های عمرانی در دست اقدام خواستار توجه و اهتمام ویژه به پروژه کتابخانه مرکزی به عنوان یک پروژه شاخص فرهنگی در استان شد.

محمد ابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: نقش و جایگاه کتابخانه های عمومی در گسترش آگاهی مردم نسبت به اجرای هرچه بهتر پروتکل های بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا بسیار مهم و اثرگذار است.

الهی تبار، ضمن ابراز خرسندی از اجرای سنت حسنه وقف و اهدای کتاب توسط خیرین، تاکید کرد: کتابخانه های عمومی می توانند نسبت به جذب خیرین و فرهیختگان علاقه مند برای اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود ویروس کرونا باید سبک کاری و شرایط فعالیت را با این وضعیت تغییر دهیم و فعالیت های کتابخوانی هم باید طبق این شرایط و در فضای مجازی پیگیری شود.

در پایان جلسه انجمن از خبرنگار ایرنا و خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان تقدیر به عمل آمد و همچنین اعضای انجمن کتابخانه ها نظراتی در خصوص توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی بیان کردند.
  [PageVisit]